Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Terug naar het overzicht

Militaire oefening 14 tot en met 18 april 

Het ministerie van Defensie houdt van 14 tot en met 18 april 2025 een oefening. De oefening speelt zich ook af in een groot gedeelte van Overijssel en Gelderland waaronder ook de gemeente Berkelland. Er doen helikopters en vliegtuigen, ondersteund door oefenvijand, transporteenheid en een geneeskundige eenheid mee.  

Het doel van de oefening 

De eenheid oefent de logistieke keten van zowel grondgebonden logistiek als het bevoorraden van grondtroepen door de lucht. Daarnaast wordt geoefend op het beveiligen van de logistieke overslagpunten, het uitvoeren van verkenningen, offensieve acties (gebruik van oefenmunitie), in-exfiltratie (verplaatsingen te voet) en het varen met gemotoriseerde rubberboten. De militairen verplaatsen zich gewapend door het gebied.  

Ze gebruiken wegen en terreinen 

De eenheid maakt in principe alleen gebruik van openbare wegen, paden en terreinen. Willen ze iemands eigen weg gebruiken? Dan vragen ze van tevoren toestemming aan de eigenaren/beheerders. Ze proberen overlast en hinder te voorkomen. 

Heeft u schade? 

Is er, ondanks alles, toch schade door de oefening ontstaan? Dan kunt u dit melden aan: Ministerie van Defensie, Sectie Claims, Postbus 90004, 3509 AA  Utrecht, telefoon 088-9561951 of e-mail Jdvclaims@mindef.nl